Podali jsme trestní oznámení na transgender aktivistu Tomáše Prokopiče vystupujícího pod pseudonymem Lenka Králová

napsal

V návaznosti na nedávné dění okolo zrušené přednášky transgender aktivisty Tomáše Prokopiče, vystupujícího pod pseudonymem Lenka Králová, na pražském Arcibiskupském gymnáziu, se ve veřejném prostoru začala šířit informace, že pan Prokopič nabádal v minulosti na svém YouTube kanále nezletilou osobu s PAS (poruchou autistického spektra) k získání hormonální terapie nelegální cestou.

Ke zveřejnění uvedeného projevu došlo nejpozději dne 10. prosince 2022 na aktivistově kanále V Tranzu, což je termín uváděný u videa „Benjamin: Sexuoložka mi to nechce věřit // trans příběhy“. Následně se na serveru Emalm objevil sestřih ze zveřejněného videa a vybrané pasáže byly sestaveny do videa „Sestřih Lenky Králové a Benjamina z pořadu V tranzu, Dec 10, 2022“. Citovaný projev Tomáše Prokopiče alias Lenky Králové byl z videa zveřejněného na serveru YouTube na kanálu V Tranzu vyňat a nyní se v něm nevyskytuje. To však nemění nic na tom, že byla tato slova pronesena, a že byla nakonec po omezenou dobu zveřejněna.

Po konzultacích s právníky jsme dospěli k závěru, že je nutné nechat policii prošetřit, zda-li se ze strany Prokopiče alias Králové nejedná o trestný čin navádění k trestnému činu a ohrožování výchovy dítěte.