Řada odborníků se obává agrese trans aktivistů, konstatuje časopis TO

napsal

V úterý 4.6. proběhla na půdě Poslanecké sněmovny konference s názvem “Ztráta identity?!”. Záštitu nad ní převzala poslankyně a pediatrička Romana Bělohlávková.

Přednášející byli jen hrstkou těch, kteří jsou odborníky v problematice krize identity a transgenderu v ČR. Specialistů, které oslovila poslankyně Bělohlávková, bylo dle jejích slov mnohem více, ale jen málo z nich našlo odvahu a sílu jít s kůží na trh a mezi čtyřma očima jí řekli, že agrese, a mediální lynč, který vyvíjejí progresivní transgender aktivisté, je takový, že mu už nechtějí čelit. Na tento trend upozornil i MUDr. Chvála, když ve své přednášce zmínil, že toto téma významně ztratilo tolik potřebnou odbornou debatu a stalo se z něj téměř čiré politikum. 

PhDr Trapková mu sekundovala a říkala, že nejprve by se toto téma mělo rozebírat s odborníky, dětmi a rodiči a až naposledy s politiky. Ale tento proces na Západě i u nás, zcela selhává.

O dvou odlišných trendech, které právě na Západě v posledních měsících pozorujeme, mluvila Michelle Adlerová ze spolku konzervativních LGBT+ osob Pluralis.

Její příspěvek s názvem „Půjdeme skotskou cestou?” poukazoval na to, že Anglie hodila ve věci transgenderu „zpátečku”. Na to upozornil i přítomný ředitel ZŠ Vít Šťastný, který přinesl nejnovější pokyny britského ministerstva školství v tom, jak pracovat s transgender žáky (jde o dokument, který třeba zamítá přístup chlapcům, co se identifikují jako děvčata do dívčích šaten a na záchody, poukazuje na pouze dvě existující pohlaví atp.). 

Paní Adlerová naopak poukázala na kauzy ze Skotska, které zpřísňuje kriminalizaci tzv. verbálních zločinů, kdy za pouhý fakt, že vyslovíte před nebinární osobou, že jsou pouze dvě pohlaví, můžete jít v nejvážnějším případě až na sedm let do vězení, protože jde o jakési „zranění citů” a veřejnosti dala jasně vědět, že život není černobílý a proto nemusí všechny LGBT+ osoby stát pod duhovými vlajkami, ale používat kritické myšlení i zdravý rozum.

Celý článekhttps://denik.to/boji-se-odbornici-rikat-fakta-jak-kde/